#
keep focus
inspirations

Videoperformance Haiku Miłosz


Konkurs Video Poezja zakończony

W dniu 28. września 2011 miały miejsce obrady jury Konkursu na utwór audiowizualny Video Poezja 2011. Na konkurs nadesłano 70 prac w tym animacje, animacje poklatkowe, impresje filmowe (zarówno fabularne, jak i dokumentalne), filmy eksperymentalne, wideoklipy, realizacje video art, a także produkcje łączące różne gatunki i stylistyki. W konkursie uczestniczyli zarówno doświadczeni twórcy, jak też studenci kierunków artystycznych, a nawet licealiści.

Jurorzy; Joanna Polak (reżyser), Rafal Hanzl (artysta plastyk, reżyser), Jarosław Jakubowski (poeta, dramaturg), wielokrotnie podkreśliali dużą rożnorodność poszukiwań twórczych podjętych przez uczestików Konkursu.

Przyznano trzy nagrody główne oraz nagrodę specjalna za pracę nawiązującą do poezji Czesława Miłosza. Oficjalne ogłoszenie werdyktu, z udziałem zaproszonych laureatów oraz pokaz nagrodzonych prac nastąpi podczas 6. Festiwalu Poezji w Sopocie, w Dworku Sierakowskich, w dniu 14.X.2011 o godzinie 22.00.

Videoperformance Haiku Miłosz

Jednym z wydarzeń 6. Festiwalu Poezji w Sopocie jest videoperformance przygotowywany przez Rafała Hanzla (artystę plastyka, wykładowcę łódzkiej szkoły filmowej) we współpracy z Romanem Puchowskim (muzyk znany z formacji Von Zeit i licznych projektów autorskich). Na wielkim ekranie ustawionym na Placu Przyjaciół Sopotu zaprezentowane zostaną artystyczne wizualizacje inspirowane wierszami haiku starojapońskich poetów, w tłumaczeniu Czesława Miłosza.

Aby związać kontekst wierszy z czasem i miejscem akcji wybraliśmy te, które inspirowane są morzem, jesienią i przemijaniem, – Stwierdza Rafał Hanzl – forma ich prezentacji będzie jednak ze wszech miar autorska i niezwykle współczesna. Głównym medium użytym w akcji będzie komputer, choć ma on być w dużej mierze niezauważalny. Chciałbym aby widz całkowicie zatracił się w obrazie i refleksji nad słowem.

Po próbie jaką artyści odbyli niedawno w Dworku Sierakowskich, podkreślali także, iż projekt Haiku Miłosz jest w dużej części nieprzewidywalny. Znaczna część twórczych wyborów zapadać będzie na bieżąco, często pod wpływem nastroju chwili, zastanej sytuacji. Akcja ta ma więc charakter całkowicie niepowtarzalny. Zapraszamy!

Plac Przyjaciół Sopotu 14.X.2011, godzina 20.30

Dodatkowe informacje: Marek Nowak: 501 289 044

Advertisements

About affective bioart

http://michalbrzezinski.org

Discussion

No comments yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

Top Clicks

  • None

RSS transspecies art

  • An error has occurred; the feed is probably down. Try again later.
Advertisements
%d bloggers like this: