#
keep focus
inspirations

DATAHARSH ŁÓDŹ FABRYCZNA 16 X 2011 od 15.30 do 16.15


W ramach wsparcia dla antybiurokratycznej inicjatywy nieformalnej grupy artystów łódzkich postanowiłem przyłączyć się ze swoim projektem do imprezy pożegnalnej dla dworca Łódź Fabryczna. Wystąpię jutro w ramach protestu przeciwko sytuacji polskich artystów pozbawionych jakichkolwiek zabezpieczeń socjalnych, oraz wobec urzędniczej obstrukcji która wciąż nie daje nam pewności istnienia MEDIA LABU BIOS

Innym artystom proponowałbym także o przemyślenie tych, lub własnych postulatów, którymi chcieliby zamanifestować swoją sytuację życiową – nie tylko podczas jutrzejszego wydarzenia, ale generalnie. Jedynie tak nasz głos może zostać usłyszany. Jeśli organizatorzy odmawiają nam GODNEJ zapłaty i jednocześnie zamieszczania informacji o proteście, lub jeśli media ich nie uwzględniają w swoich zapowiedziach odmawiajmy jakiegokolwiek udzielania się dla cudzej idei. Jeśli się gdzieś udzielamy niech będzie to nasza idea.

DATAHARSH ŁÓDŹ FABRYCZNA 16 X 2011 od 15.30 do 16.15

DATAHARSH to audiowizualny performance, kino tworzone na żywo na podstawie destrukcji audiowizualnego materiału wideo, który zostanie potraktowany jak zbiór danych rozpadający się na ekranie, estetyka rozpadu informacji nawiązuje do filmu strukturalnego, ale stanowi genezę współczesnej kultury audiowizualnej w której obraz cyfrowy stanowi centralny punkt doświadczenia. Obraz wideo dziś nie tylko został wciągnięty w przestrzeń mediów jako jedna z jej części, ale media stały się przede wszystkim interaktywnym obrazem wideo, uporządkowanym w ideologicznej przyjemności zwanej GUI. Wydarzenie którego będziemy świadkami ma obrazować rozpad wszelkich zasad, jest anty-projektem, antytezą dla przyjemności i funkcjonalności. Jako materiał źródłowy akcji wykorzystam swoje prace wideo, które tworzyłem przez dekadę. Ta moja wykalkulowana wideo-tożsamość rozpłynie się jak łzy na deszczu; w spontanicznej przypadkowości, która będzie przechodziła nieustannie z chaosu śmierci w wymiar religijny, w którym nie ma przypadku, a jedynie matematyka wolności. Projekt jest częścią realizacji szerszej idei FAKE ART.
Advertisements

About affective bioart

http://michalbrzezinski.org

Discussion

One thought on “DATAHARSH ŁÓDŹ FABRYCZNA 16 X 2011 od 15.30 do 16.15

  1. Smutne. Wirtualnie przylaczam sie do protestu.
    Miroslaw Rogala, Ph.D.

    Posted by Miroslaw Rogala | October 15, 2011, 6:49 pm

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

Top Clicks

  • None

RSS transspecies art

  • An error has occurred; the feed is probably down. Try again later.
Advertisements
%d bloggers like this: