#
keep focus
inspirations

some stills from FAKE ART exhibition // kilka zdjęć z wystawy FAKE ART


This slideshow requires JavaScript.

VIRUS VIDEO (loop: 2,45′, Pal DV, 2011)

Praca powstała w wyniku przekształcenia fragmentu kodu DNA wirusa grypy do postaci cyfrowej. Litery zostały zastąpione ciągiem cyfr 00, 01, 10, 11. Następnie te cyfry przekształcono w liczby od 1 do 1000. Z kolei te wartości posłużyły do zbudowania sinusoidy która pozwoliła na przekształcenie ich w dźwięk.
Dźwięk natomiast posiada właściwości pozwalające na stworzenie animacji pojawiania się szesnastu rodzajów bakterii żyjących w różnych środowiskach, jednak groźnych dla życia człowieka. Stworzyłem w ten sposób wirtualne otoczenie piękne i niebezpieczne zarazem. Wirus tworzy wzór pojawiania się bakterii,
stanowi więc ich metanarrację.

Golden Rain (2011, Pal DV, 3,24) projekcja na kilogram kokainy

Ta praca eksploruje kwestie wartości złota i materii artystycznej. Nano-cząsteczki złota eksplodują w wizjonerskiej przestrzeni 3d i zmieniają się w rodzaj niewidzialnego, złotego nano-deszczu. Złoto symbolizuje prapoczątek, Boga, potęgę, zdrowie. Mistyczne oświecenie w każdej kulturze rozpoczyna się od serca które emituje kolor złoty. Złoto jest metalem słońca. Nano-cząsteczki złota dodawane do leków na raka pozwalają na zwiększenie skuteczności wyników terapii o 50%. Miłość tworzy odpowiednią wibrację elektromagnetyczną którą można usłyszeć w ścieżce dźwiękowej, ale najbardziej zadziwiającym faktem jest, że serce osoby w stanie miłości emituje do krwi właśnie takie nano-cząsteczki złota! Obiekt powinien
być pokazywany w przejściu, w ciągu komunikacyjnym, w drzwiach, zmuszając do przejścia przez ekran.

IMAGO MVNDI (2001/2002, CIF DivX,7,15)

To pierwszy polski cyfrowy film strukturalny eksploatujący estetyczną wartość artefaktów obrazu, które zostały użyte w roli metafory. Filmowi towarzyszy tekst, który jest rodzajem prywatnej modlitwy łączącej symbolikę religijną chrześcijaństwa, hinduizmu, buddyzmu z wartościami przestrzeni geograficznej.

Architectural Project of Illuminati Temple (7,22’ PAL DV 16/9, 2011)

Projekt architektoniczny świątyni Iluminatów nawiązuje do teorii spiskowych w których osobami, którym zależy na zniewoleniu świata za pomocą nowoczesnych technologii jest sekta Iluminatów, do których należą wszyscy liczący się politycy świata. Podstawowy podział koła na półokręgi a pomocą linii, a także dalsze podziały za pomocą takich figur jak, trójkąty i kwadraty ukazał punkty wewnątrz koła które można nałożyć na figurę kabalistycznego drzewa życia. Uznałem, że taki plan godny jest tej mitycznej organizacji i przedstawiłem dodatkowo animację polegającą na emitowaniu określonej energii magnetycznej przez poszczególne punkty takiego koła. Dźwięk odzwierciedla cykliczność zmian polaryzacji pól.

BIOS i ZOE (Netfootage performing flower, DV PAL 16/9, 21,47′, 2011)

Transgatunkowy projekt artystyczny: film montowany generatywnie w Pure Data dzięki sensorowi galwanicznemu łączącemu przez USB komputer z domową rośliną Gardenia Yasminoides. W rzeczywistości gardenia wybiera obrazy i tworzy dźwięki używając gotowych algorytmów. Jej wybór jest jednak reakcją rośliny na atmosferę panującą w galerii, oraz pole elektromagnetyczne wytwarzane przez Twój umysł.

MEMORY (2002/2003, DIVX PAL, 4,43)

Film odzwierciedla działanie programu komputerowego który wyświetla w trybie pełnoekranowym grafiki pobrane z internetu i zamieszczone przez przeglądarce w folderze spełniającym rolę bufora danych wczytywanych ze stron www. Stanowi ilustracje kognitywnego modelu umysłu jako komputera utrwalonego w twardej wersji paradygmatu kognitywnego.

MNEMOSYNE (2007, PAL DV, 14,28′) muz. Artur Zagajewski

Animowane płaskorzeźby do postaci monochromatycznego filmu zostały następnie sprowadzone do wydrukowanych wektorowych grafik. Artefakty technologii wideo upodabniają obraz do malarstwa przechodzącego płynnie między abstrakcją i figuratywnością.

ART IS A DISTANCE (2009, PAL DV, 5,35′)

Manifest artystyczny w postaci filmu wideo w którym tekst z książki Olivera Grau “From Illusion to Immersion” został skonfliktowany z obrazami, które ujawniają dystans do obrazu, jako cechę podstawowych jakości artystycznych umożliwiających kontemplację obrazu jako obrazu. Rzeczywistość zanurzenia automatyzuje percepcję jej odbioru i nadaje doświadczeniom motywacje pozornie neutrale – podobnie jak takzwana rzeczywistość. Rolą sztuki jest ujawnianie ideologicznego charakteru rzeczywistości.

Advertisements

About affective bioart

http://michalbrzezinski.org

Discussion

No comments yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Top Clicks

  • None

RSS transspecies art

  • An error has occurred; the feed is probably down. Try again later.
Advertisements
%d bloggers like this: